Priekulės kultūros centro „Bengelių“ kaimo kapela, beveik savaitę praleidusi Norvegijos Ringebu mieste, surengė ne vieną koncertą Lietuvos šimtmečiui paminėti. Priekuliškiai viešėjo čia gyvenančių lietuvių bendruomenės kvietimu. Jie apmokėjo kapelos dalyvių kelionę.

Dar vienas koncertas užsienyje

Norvegijoje 17 metų gyvenanti ir kultūrinį darbą dirbanti lietuvių bendruomenės narė Evelina Michailovska, sužinojusi, kad „Bengelių“ kaimo kapela – stiprus kolektyvas, koncertuojantis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, pakvietė į Ringebu miestą švęsti Lietuvos šimtmetį.

„Bengelių“ kapela, vadovaujama Jolantos Petraitienės, entuziastingai priėmė kvietimą. Norvegijoje pristatyti lietuvių tautinę kultūrą – muziką, tautinį kostiumą skatino ir Priekulės kultūros centro direktorė Alanta Zapalskienė.

Kelionė į Norvegiją buvo sudėtinga: teko skristi lėktuvu, važiuoti traukiniu, autobusu, o juk vežėsi muzikos instrumentus. „Tik kontrabosą paskolino Ringebu muzikos mokykla“, – šypsojosi Jolanta.

Kapelą lydėjo Klaipėdos universiteto smuiko studijų dėstytoja Valentina Taratunina. „Prieš Velykas prisnigtame, šaltame Ringebu mieste mus sutiko labai šiltai puikiai lietuviškai kalbanti E. Michailovska. Ji supažindino su norvegų tautine kultūra, miestu ir jo apylinkėmis“, – džiaugėsi J. Petraitienė.

Priekuliškiai nustebo išgirdę, kad per šimtmetį Norvegijoje apsigyveno apie 1 mln. lietuvių emigrantų. Nelinksma buvo klausantis, jog tautiečiai čia – pigi darbo jėga. Jie nebijo darbo – pluša bet kur už mažiausią atlygį, kuris Lietuvoje atrodo solidus. Lietuviai „pigesni“ nei lenkai ar latviai“, – apgailestavo J. Petraitienė.

Geriausia sklaida apie savo kraštą

Į susitikimą su „Bengelių“ kaimo kapela Ringebu meno galerijoje atvyko ne tik lietuvių bendruomenės nariai, bet ir Lietuvoje studijavę norvegai, taip pat lenkai ir kiti gyventojai.

Susirinkusiesiems apie Klaipėdos rajoną plačiai papasakojo Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis, „Bengelių“ kapelos dalyvis. Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė, kapelos muzikantė ir dainininkė, supažindino su savo kraštu. Beje, Priekulės seniūnijoje gyvena apie 9 tūkst. gyventojų, o Ringebu – apie 11 tūkst.

„Klausydamiesi šventinio koncerto, žiūrovai plojo, lingavo, vėliau prašė muzikos įrašų, lankstinukų. O mes baiminomės, kad šiauriečiai nesupras lietuviškos muzikos ir dainų, – maloniais įspūdžiais dalijosi kapelos vadovė. – Tai įrodymas, kad lietuvių kultūra patinka, mūsų koncertas – geriausia sklaida apie savo kraštą. Mus pagyrė, padėkojo ir pakvietė dar kartą apsilankyti.“

Priekuliškiai miesto vadovams įteikė Lietuvos valstybinę vėliavą, Klaipėdos rajoną reprezentuojančių leidinių.

Virginija LAPIENĖ 2018-04-04
http://www.gargzdai.lt/norvegijos-lietuviai-pakviete-priekuliskius-svesti-lietuvos-simtmeti/

Dalintis

Susijusios naujienos

Leave a Comments

three + six =