• priekuleskc@gmail.com
  • (8-46) 454399

Priekulės KC

Priekulės KC

DSC_0015

Tautinių šokių grupė „Gintaras“

Vadovė Dalia Genčiuvienė

Šokių kolektyvas, susibūręs savo iniciatyva 2009 m. atšventė savo kūrybinės veiklos dešimtmetį. Nepailstantys, nuolat lydimi geros nuotaikos šokėjai šoka Mažosios Lietuvos krašto šokius, suka lietuvių liaudies sukinius bei polkas. 2000 m. drauge su vokaliniu ansambliu ir kaimo kapela atstovavo Lietuvą Europos šalių folkloro festivalyje Danijoje, mūsų kraštą atstovavo Lenkijoje, Latvijoje, Vengrijoje, Graikijoje, Turkijoje… Galime didžiuotis, jog kolektyvas buvo vertas dalyvauti Dainų šventėse Mes, Būties ratu, Amžių sutartinė. Kantriai ir noriai lankydami repeticijas, šie žmonės saugo mūsų krašto etninės kultūros vertybes, užtikrina jų tęstinumą ir gyvybingumą.

 

Priekulės folkloro ansamblis „Vėlingis“

Folkloro ansamblis „Vėlingis“

Vadovė Rūta Vildžiūnienė

Priekulės kultūros centro vokalinis ansamblis gyvuoja per 20 metų. Pasikeitus vadovams ir jų darbo specifikai, ansamblio dainininkai ėmė dainuoti folklorinės dainas.

Folkloro specialistė, Klaipėdos universiteto docentė Rūta Vildžiūnienė ansamblio dalyvius moko dainuoti lietuvių liaudies dainas, eiti ratelius, skatina tęsti mūsų krašto gyvąją tradiciją. Paruošęs Mažosios Lietuvos liaudies dainų programas, folkloro ansamblis sėkmingai dalyvauja Priekulės kultūros centro projektuose, garsina Klaipėdos rajoną visoje Lietuvoje.

 

Kaimo kapela „Bengeliai“

Priekulės „Bengelių“ kapela

Vadovė Jolanta Petraitienė

Priekulės kultūros centro ,, Bengelių kapelos“ repertuarą sudaro lietuvių liaudies ir profesionali lietuvių kompozitorių kūryba bei dainos aranžuotos ir kurtos kolektyvo vadovės. Šioje  kapeloje groja 6 žmonės – akordeonas, gitara, 2 smuikai, kontrabosas, mušamieji instrumentai, visi dainuoja.

Priekulės kultūros centro ,, Bengelių  kapela“ gyvuoja per 20 metų. Darnus, visada gera nuotaika užkrečiantis kolektyvas koncertuoja ne tik Mažosios Lietuvos krašte, bet ir visoje Lietuvoje. Kapela ne kartą koncertavo Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Danijoje, Turkijoje, Estijoje.

Klaipėdos rajono kapelų apžiūroje kaimo kapela įvertinta 1 ir 2 laipsnio diplomais.

Energingi ir nuotaikingi muzikantai groja iš širdies, traukia lietuvišką dainą, uždegdami ir pralinksmindami savo klausytojus.

IMG_2972

Ernsto Vicherto mėgėjų teatras

Vadovė Milginta Palubinskaitė

Priekulės kultūros centro mėgėjų teatras susibūrė 2003 metais. Remdamasis savo kūryba, kolektyvas paruošė ne vieną humoristinę programą, pastatė per 10 spektaklių, dalyvauja įvairiuose Klaipėdos apskrities renginiuose ir festivaliuose. Teatras sėkmingai dalyvauja respublikiniame mėgėjų teatrų konkurse ,,Atspindžiai” : 2007 m. debiutavęs jame su spektakliu ,,Ilgai ir laimingai” ( rež. A. Zapalskienė), pelnė ryškiausio debiuto nominaciją, 2012 m. su spektakliu ,,Barbora Radvilaitė“ (rež. J.Buziliauskas) pelnė aukščiausią apdovanojimą už spektaklio muziką, diplomus už ryškiausią vaidybą ir nacionalinę dramaturgiją.

2013 m. teatras ( spektaklis ,,Barbora Radvilaitė” dalyvavo tarptautiniame AITA/IATA (pasaulio mėgėjų teatrų asociacija) festivalyje Airijoje.

Nuo 2015 m. teatras Tarptautinės Teatro dienos proga organizuoja renginį „Teta, įleisk į teatrą“. 2016 m. balandžio 22 d. parodė naują premjerą, 2 dalių tragikomediją pagal J. Grušo pjesę „Pijus nebuvo protingas“ (rež. M. Palubinskaitė).