PRIEKULĖS MIESTO IR ŽIRGINIO SPORTO ŠVENTĖ

2019-07-12

Šeštadienį (Liepos 20 d.)  Priekulėje šurmuliavo linksmai nusiteikę priekuliškiai ir miestelio svečiai, skambėjo nuotaikinga muzika, netrūko pramogų. Žmonės su trenksmu paminėjo Priekulės miesto ir žirgų sporto šventę.

Saulėtą šeštadienio popietę Vingio parke žmonės stebėjo kaip žirgai šokinėja per kliūtis. Žirgų mylėtojai ir visi žiūrovai mėgavosi reginiu ir negailėjo aplodismentų žirgams ir jauniesiems sportininkams. Konkūrų varžybos legendinio raitelio Edmundo Klimovo taurei laimėti, organizuojamos jau 25-ąjį kartą.  Numalšinę alkį ir troškulį šventiniais valgiais ir gėrimais, renginio dalyviai pasijuto atsidūrę it pasakoje.

Skaityti daugiau: https://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/priekules-miesto-sventeje-zirgu-konkurai-ir-elegantiskos-damos-923058

Vingio parkas alsavo kultūrine dvasia.

Čirvinių blynų pievoje žmonės išvydo I.Simonaitytės gimnazijos instrumentinio ansamblio ir šokių grupės „Eiva“ muzikinė inscenizacija „Jūratė ir Kastytis“.

Pramogų netrūko ir patiems mažiausiems šventės žiūrovams, kurie galėjo susižavėję stebėjo interaktyvaus šokio ir judesio spektaklį kūdikiams „Debesų gaudyklė“.

Šeimos skirtos pramogos tuo nesibaigė. Vaikų ir jų tėvų dėmesį patraukė šeimos teatro „Lino lėlės“ spektaklis „Žuvėjėlis“. Kiek vėliau kūrybinę fantaziją ir vaizduotę priekuliškiai ir svečiai išlaisvino kūrybinėse lėlių dirbtuvėlėse „Iš šakelių ir šiaudų“.

Vakarop parko takeliuose viliojo „Burbulų dėdė“, vaikai klegėjo pūsdami muilo burbulus.

Vakarop Vingio aikštę užliejo elegancija. Suknelėmis ir skrybėlaitėmis pasidabinusios damos nukėlė svečius į kitą istorinę epochą. Šventės organizatoriai jau 4 kartą organizavo tradicija tapusį konkursą „Gražiausios skrybėlėtos damos rinkimai“.
Konkurso dalyvės mėgavosi ne tik dėmesiu, komplimentais, bet ir joms skirtu puodelis kafijos, gardžiais pyragaičiai ir koncertas. Dainavo Virgina Asnauskienė ir Marius Burneika.
Gražiausios skrybėlėtos damos rinkimų dvasią nuolat palaikė Ernsto Vicherto teatro aktoriai, EG estetikos ir grimo akademijos manekenės, demonstravusios ne tik įmantrius galvos apdangalus, bet ir fantastiškus tapybos darbus ant kūno.
Skrybėlėtų damų rinkimų rėmėjas, UAB „Disineda group“ direktorius Nerijus Augaitis skrybėlėtoms damoms paskatinti įsteigė tris finansines paskatas: pirmajai vietai – 200 eurų premiją, antrajai – 100 eurų, trečiajai – 50 eurų.

Priekulės miesto ir žirginio sporto šventės programa tiek priekuliškius, tiek miesto svečius džiugino įvairiomis pramogomis, atrakcijomis, akiai ir širdžiai mielais reginiais. Dvi savaitgalio dienas Vingio parko stadione vyko konkūrų varžybos, puoselėjančios legendinio raitelio iš Priekulės Edmundo Klimovo atminimą.

Komisijos nariai, atidžiai stebėję 14 konkursančių prisistatymą ir pasirodymą ant podiumo, vertinimo kriterijais laikė ne tik skrybėlaitės išskirtinumą, bet ir bendrą estetinį vaizdą, skrybėlaitės derėjimą prie aprangos. Vienas svarbiausių kriterijų pelnyti laureatės vardą – kūrybiškumas ir rankų darbo gebėjimai.
Komisija:
Fotografė Donata Šarkutė;
EG estetikos ir grimo akademijos įkūrėja Ineta Ragainyte;
Plaukų stilistas Laimonas Adomaitis.

Pirmosios vietos laimėtoja agluonėniškė Zenta Šurkuvienė

Dar vaikštinėdama šventės dalyvių minioje ji išsiskyrė puikiai prie skrybėlaitės priderinta savo rankomis nerta suknele, rankinuku, bateliais.

Antrosios vietos laimėtoja Elvyra Jašmontaitė

Žiūrovų aplodismentais buvo apiberta ir antrosios vietos laimėtoja Elvyra Jašmontaitė, taip pat nuo kojų iki galvos pasidabinusi rankų darbo aprėdais ir savo kurta skrybėlaite. Vasaros gėlių motyvais žavinčią ir baltas tiulio pirštinaites dėvinčią priekuliškę lydėjo „grafas“ Algis Kiela.

Trečiosios vietos laimėtoja Rasa Petrauskienė.

Trečiosios vietos laimėtoja komisija paskelbė Rasą Petrauskienę iš Smilgynų kaimo, demonstravusią „Baltą vasarą“.

Specialų žiūrovų simpatijų prizą – Klaipėdos rajono laik­raščio „Banga“ prenumeratą, kvapnią žvakę, reprezentacinį albumą – laimėjo dreverniškė Teresė Mažikienė. Senjorė su skrybėlaite yra susigyvenusi tiek kasdienybėje, tiek šventėse.

Komisijos sprendimu už stiliaus vienovę manikiūro paslaugos prizas įteiktas priekuliškei Aydai Stanschus.

Būryje pasipuošusių šventės dalyvių puikiai jautėsi ir asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narės, savo rankomis sukūrusios nuostabią skrybėlaitę, padabintą šviesių gėlių šleifu. Šį romantika dvelkiantį kūrinį demonstruoti jos patikėjo jauniausiai asociacijos atstovei Karolinai Riterytei. Ir neapsiriko. Švėkšniškių sukurtoji skrybėlaitė į akį krito priekuliškiui, prekinio ženklo įkūrėjui Gyčiui Jaudžimui, kuris kuria ir siuva drabužius, kuprines, skrybėles ir kitus aksesuarus. Tad švėkšniškių romantiškoji skrybėlaitė studentei Karolinai pelnė jaunojo kūrėjo dovaną – modernią, jaunatvišką kuprinę.

Populiariosios muzikos gerbėjus pritraukė grupės „Pikaso“ pasirodymas, džiūgavo ir dainininko Vytauto Šiškausko gerbėjai. Scenoje buvo pagerbti nusipelnę seniūnijos žmonės, šventės pagalbininkai.

Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“

Vilija BUTKUVIENĖ

Plačiau skaitykite

„Šventė Priekulėje lygiuojasi į karališkąjį Askotą“

Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“

„Skrybėlaitės Priekulėje skleidžia eleganciją“

Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“

Priekulės miesto ir žirginio sporto šventė

Dalintis

Susijusios naujienos

Leave a Comments

thirteen + seven =