Interaktyvus žaidimas Priekulėjė

2021-03-10

TAISYKLĖS:
• Parsisiųskite žaidimo žemėlapį iš Priekulės kultūros centro facebook paskyros arba internetinio puslapio www.priekulekc.lt;
• vaikščiojimą užfiksuokite bet kurioje išmaniojoje programėlėje (negali būti mažiau nei 11 km., daugiau būti gali);
• ieškokite žemėlapyje pažymėtų vietų, sužinokite istorinių faktų apie Priekulę (medžiagą ruošė Priekulės Laisvės kovų ir tremties muziejus);
• siųskite mums nuotraukas (jei norite) ir užfiksuotą maršrutą programėlėje el.paštu priekuleskc@gmail.com arba kelkite informaiją patys į Priekulės kultūros centro facebook paskiroje sukurtą renginį „11 KILOMETRŲ“

LAIMĖJIMAS
Vienam žaidimo dalyviui padovanosime metinį abonimentą
(2021 03 11 – 2022 03 11) visai šeimai į visus Priekulės kultūros centro renginius.

 

Pirmiausia informuojame, kad palengvinome Jums užduotį ir nusprendėme neprašyti rinkti kortelių.
Labai paprastai aprašysime savo pasiūlymą. Šio maršruto metu Jūs turėsite galimybę pamatyti ne tik 14 nurodytų vietų, bet taip pat labiau susipažinti su Priekule.
Maršrutą jau išbandėme. Pradėkite nuo kultūros centro durų žingsniuodami link IKI parduotuvės ir keliaukite į Vingio parką. Kam reikės daugiau informacijos, kairėje galėsite užsukti į rašytojos Ievos Simonaitytės memorialinį muziejų. Taip pat šioje gatvelėje gyvena dar viena mūsų krašto rašytoja Edita Barauskienė, kurios knygoje „Priekulė. Mažas miestelis prie didelio kelio“ rasite dar daugiau įdomios informacijos apie Priekulę.

Įžengę į Vingio parką aplankysite erdves, kuriose vyksta Priekulės miesto ir žirginio sporto šventė. Jei neteko pabuvoti, kviečiame apsilankyti Priekulės kultūros centro facebook paskyroje esančiuose nuotraukų albumuose. Kelio netrumpinant pasukite dešiniau, eikite per miškelį, kuriame dar rudenį buvo galima išvysti interaktyvią Priekulės KC pasaką „Joniukas ir Grytutė“. Nesibaiminkite, praėjimas geras.

Pasivaikščiojus po parką keliaukite Sodu g. tiesiai, į viršų, ir pasukite dešinėn į Naująją g.. Dešinėje pusėje – Dvaro smuklė (Nr. 1), atkreipkite dėmesį, kokie gražūs ornamentai virš medinių langų antrame aukšte. Ko gero visai neatsitiktinai šalia smuklės buvo dvaro brasta per Minijos upę (Nr. 2), leiskitės žemyn ir pasimėgaukite kabandžio tilto lingavimu (Priekulės seniūnijoje yra 4 kabantys tiltai, daugiau informacijos rasite internete). Nužingsniavus nuo tilto atgalios, link Priekulės eikite tiesiai ir kilkite kalniuku į viršų. Dešinėje pusėje išvysite Riteriškojo dvaro pastatus. Už raudonų plytų ūkinio pastato stūkso dvaro parkas – kviečiame po jį pasivaikščioti, takelį manome tikrai rasite. Būtinai užlipkite į apžvalgos kalvą pasižvalgyti iš aukščiau (Nr. 3).

Pasivaikščiojus grįžkite atgal link Priekulės, laikykitės tako, einančio šalia medinių pastatų. Pasigrožėkite žirgais ir tiesiai prieš jus – baudžiauninkų namas (Nr. 4). Šioje sankryžoje sukite kairėn, geltonų namų link, grįžkite į Naująją gatvę. Joje ir šalia esančioje Lietuvininkų g. rasite 6 namus su išlikusiais ženklais (Nr. 5). Radę juos keliaukite link žaidimų aikštelės. Dešinėje matysite biblioteką ir muzikos mokyklą – anksčiau šiame pastate gyveno ir dirbo teisėjas, lietuviškų apysakų autorius Ernstas Vichertas (tikslesnė informacija memorialinėje lentelėje). Jo garbei dabar pavadintas Priekulės KC teatras.

Šalia, raudonų plytų pastate, veikė kalėjimas (tikslesnė informacija lentelėje prie pastato). Jei žygyje dalyvaujate su vaikais, kol vaikai žais žaidimų aikštelėje, siūlome kepyklėlėje „Cukrainė“ įsigyti kavos bei gardžių pyragaičių ir ramiai atsipūsti. Prieš akis dar 9 objektai! Pailsėjote? Keliaukime toliau Klaipėdos g. į Klaipėdos pusę, o keliaudami atkreipkite dėmesį į savitą Mažosios Lietuvos krašto architektūrą. Dešinėje pusėje (VB beauty lounge salonas) veikė pirmoji vaistinė, kiek tolėliau kairėje pusėje Elisaičio viešbutis „Preussischer Hof“. Siūlome nepasididžiuoti ir užsukti įsigyti šviežios rūkytos žuvies kioske – pasigardžiuoti ir lauktuvėm parnešti. Klaipėdos g. 29 yra Laisvės kovų ir tremties muziejus. Jei bus galimybė, pasižvalgykite po ekspozicijas. Muziejaus darbuotoja Sabina jums mielai papasakos dar daugiau įdomybių ne tik apie muziejų, bet ir už atitinkamą  mokestį pakvies dalyvauti ekskursijoje po Priekulę. Muziejaus teritorijoje – masinė partizanų kapavietė (Nr. 6).

Keliaukite toliau Klaipėdos g. link Klaipėdos, netoli parduotuvės MAXIMA, kairėje pusėje stovi pirmasis paminklas skirtas Tilžės aktui. Keliaukite tolyn link degalinės – jei nesiilsėjote prie žaidimų aikštelės ir dar negėrėte kavos ar arbatos, dabar tikrai kviečiame tai padaryti. Pasiimkite kavos išsinešimui iš degalinės (puiki proga apsilankyti ir pas “nykštukus“, kitos progos mūsų maršrute daugiau nebus) ir žingsniuokite link gražiųjų raudonų pastatų. Atkreipkite dėmesį, kad žengiate senuoju grindiniu grįstu akmenimis. Prieš jus atsiveria tikras architektūros grožis – Priekulės geležinkelio stoties pastatų kompleksas (daugiau informacijos rasite po karklu stovinčiame informaciniame stende). Ramiai pasižvalgykite, į valias fotografuokite, turbūt norėsite ką nors parodyti draugams, ir pailsėję keliaukite tolyn link miško.

Dėmesio! Primename – lipdami per bėgius atidžiai pažiūrėkite į abi puses. Žingsniuokite pamiške. Įžengdami į mišką palei sodų tvorą neišsigąskite, kartkartėmis praeivius aploja už tvoros gyvenantis šuo, o gal tik labinasi J. Įkvėpkite gaivaus miško oro ir priėję sankryžą pasukite kairėn. Šiek tiek paėję prieisite medinį kryžiųmasinę partizanų kapavietę (Nr. 7). Jei į kelionę įsidėjote savo vaišių, galėsite ramiai prisėsti miško pavėsinėje, gal ir kokia stirna ar pro šalį lėkdama lapė pasilabins.

Ilgai nestoviniuokite ir keliaukite toliau Turgaus gatve. Priartėję prie geležinkelio bėgių pasukite dešinėn ir kilkite Slėnio g. į viršų. Pasiekę viršūnę dešinėje išvysite pirmąsias senąsias Priekulės kapines (Nr. 8). Pasukę kairėn eikite link Priekulės centro Žvejų gatve. Žinoma, turėdami daugiau laisvo laiko galite sukti dešinėn ir pasisvečiuoti Drevernoje bei Svencelėje, kurioje tikrai rasite ką veikti. Taigi, pasisukę kairėn ir priėję sankryžą gerai apsidairykite – čia rasite Nr. 9, Nr. 10, Nr. 11 ir Nr. 12. Kas buvo dideliame pastate su baltai uždengtais langais? Tai buvusi senoji pradinė mokykla, šiuo metu turinti privatų savininką. Paėję gatve prie geležinkelio bėgių sustokite ir pasitikrinkite batų raištelius – prieš akis dabar laukia ilgėlesnis kelias. Žingsniuokite, kairėje pusėje katalikų bažnyčios klebonija, kurioje šiuo metu gyvena mūsų visų gerbiamas klebonas Viktoras Ačas. Jei gyvenate Klaipėdos rajone ir dar nebalsavote už idėją (daugiau informacijos Klaipėdos rajono savivaldybės facebook paskyroje ir internetiniame puslapyje www.klaipedos-r.lt), būtinai tai padarykite už didelės apimties projektą Nr. 9 (Giedantis fontanas).

Šalia įsikūrusi raudonų plytų evangelikų liuteronų bažnyčia, (jei paeisite šiek tiek į priekį (nors pagal maršrutą mums ne ten), dešinėje pusėje prieisite evangelikų liuteronų bažnyčios pamatus, šioje bažnyčioje susituokė žymaus Lietuvos veikėjo Vydūno tėvai ir buvo krikštyta rašytoja Ieva Simonaitytė, o praėjus pamatus, žengiant arčiau kiemų rasite dvarininko Pusernos kapą, apie jo žiaurumą aprašyta Ievos Simonaitytės romane „Aukštujų Šimonių likimas“). Tačiau mes sukamės dešinėn ir leidžiamės žemyn praeidami tvenkinį. Sukite pro garažus, tada laikykitės dešinės kol pasieksite autobusų stovėjimo aikštelę. Atidžiai apsidairę ženkite per gatvę (arčiau parduotuvės IKI yra perėja), pasukite dešinėn ir keliaukite link tilto per Miniją.

Perėję jį matysite mūsų simbolį, kuris atsispindi ir Priekulės miestelio herbe – žirgą. Priekuliškiai jau seka legendą, kad paliestos priekinės žirgo kanopos neša sėkmę – ar tai tiesa? Nežinome, tačiau kodėl nepabandžius? Atkreipkite dėmesį į kelio informacinius ženklus, mums ten, kur rodo rodyklė „Masono koplyčia – mauzoliejus“ (Nr. 13). Eikite iki pat galo, tikrai rasite, o kol eisite, galite mūsų pateiktame sąraše paskaityti daugiau informacijos apie ją. Pasiekus koplyčią neskubėkite žingsniuoti tolyn nuo jos – jei gerai įsižiūrėsite į Minijos upės pusę, kitame krante pamatysite tą patį Vingio parką, kuriame jau buvote. Toliau galite neskubėti, apsisukti ir palengva grįžti link Turgaus aikštės, nes paskutinis objektas visai greta jos. Priekulė buvo garsi savo turgumi, tarp Priekulės ir Drevernos keletą šimtmečių veikė garsus žuvų turgus Strykis, pritraukdavęs pirklius iš visos Žemaitijos. Pastatas, kuriame įsikūręs kultūros centras – buvusi turgaus halė. Priartėjus visai netoli aikštės rasite Euro vaistinę – tai paskutinis mūsų maršruto objektas (Nr.14). Įdomu, kiek metrų tekstilės buvo čia parduota tarpukariu…

Tikimės kelionė neprailgo. Prisėskite aikštėje ant suolelio, užmerkite akis ir pabandykite įsivaizduoti senąjį turgaus šurmulį – tokį šurmulį galite išvysti kasmet Šiupinio šventės metu (per Užgavėnes). Liko tik peržvelgti nueitą maršrutą savo telefono programėlėje, įsitikinti, kad nuėjote ne mažiau 11 kilometrų. Siųskite mums į priekuleskc@gmail.com, taip pat galite siųsti ir savo užfiksuotas akimirkas, mes mielai jomis pasidalinsime mūsų facebook paskyroje, sukurtame renginyje „11 KILOMETRŲ“. Ak, o kiek dar daug Jums nepapasakojome…

Iki kitų susitikimų Priekulėje, geros dienos Jums linki kultūros centro kolektyvas.

Dalintis

Susijusios naujienos

Leave a Comments

thirteen + thirteen =