Jubiliejinėje Priekulės miesto šventėje apdovanoti buvę vadovai

2020-07-22

Padėkos įteiktos buvusiems Priekulės miesto vadovams G. Kirliui (kairėje) ir V. Velkui bei seniūnei D. Bliūdžiuvienei.

E. Klimovo taurės jojimo konkūrų varžybose Priekulėje dalyvavo beveik 100 raitelių.

Priekulės kultūros centro darbuotojams stresą kėlė nežinomybė, ar šiemet vyks tradicinė miesto ir žirginio sporto šventė. Tačiau karantino vartai atsivėrė, ir vėl priekuliškius sujungė bendruomeniškumą skatinantis renginys. Įdomi programa, skirtingos renginio erdvės – galimybė ramiai ir prasmingai leisti laisvalaikį praėjusį savaitgalį.

Dalyvių srautas suvaldytas

Šiemet priekuliškiai smagiai paminėjo miesto 480-ąjį jubiliejų. Renginys prasidėjo įspūdinga eisena iš miesto centro į Vingio parką, kur įvairiose erdvėse vyko šventinė programa. Karietą, kurioje sėdėjo puošni Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė su viešniomis – Seimo nare Rasa Petrauskiene ir rajono Savivaldybės vicemere Violeta Riaukiene, lydėjo gausi palyda – Ernsto Vicherto teatro aktoriai su kitais meno kolektyvais, Vakarų (Jūros) šauliai, prisijungė miestelėnai ir svečiai.

Vingio parkas pasitiko išgražintomis erdvėmis, netgi saulėtas oras kūrė išskirtinę nuotaiką. „Šventės dalyviai galėjo rinktis, kurioje programoje dalyvauti, jos vyko skirtingose vietose, skirtingu laiku. Taigi buvo išvengta dalyvių srauto – galimybė ramiai, gražiai leisti laiką“, – kalbėjo seniūnė D. Bliūdžiuvienė.

Šventinę vėliavą iškėlė garsusis raitelis Zigmantas Šarka. Niekas nesutrukdė žirgų mėgėjams ir žirginio sporto aistruoliams rinktis į varžybas, palaikyti savo favoritus.

Kiti žavėjosi gražiausios skrybėlėtos damos konkurso dalyvėmis. „Intensyvi šventės programa – įsijungė ir stengėsi visas mūsų kolektyvas. Dideli sumanymai buvo. Sukūrėme programą vaikams – jaunos šeimos sugužėjo į čirvinių blynų pievą“, – dėstė šventės režisierius Donatas Savickis. Folkloro ansamblio „Vėlingis“ nariai po ąžuolu sukosi su vaikais. „Net suprakaitavome“, – juokėsi vadovė Rūta Vildžiūnienė. Savo paslaptimi traukė interaktyvaus E. Vicherto teatro spektaklio „Jonukas ir Grytutė“ dekoracijos. D. Savickis akcentavo, jog parko erdves kūrė kartu su seniūnija. Jauku ir gera buvo išgražintame medžių pavėsyje.

Nostalgija žirgams neišblėso

Gražiausios skrybėlėtos damos konkurse šiemet dalyvavo 8 įvairaus amžiaus moterys ne tik iš Priekulės seniūnijos. Nepriklausomos komisijos sprendimu pirmoji vieta atiteko senjorei Teresei Mažikienei iš Drevernos.

Miesto jubiliejaus proga Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko padėkos raštai už indėlį į Priekulės miesto istoriją, kultūrą įteikti buvusiems jo vadovams. Gediminas Kirlys – vienintelis vieną kadenciją nepriklausomybės pradžioje buvęs Priekulės miesto meras. „Sunku buvo tuo metu – žmonės išsigandę, neatsipalaidavę. Jie galvojo, kad viskas „iš viršaus“ turi būti nuspręsta, – kalbėjo apdovanotasis. – Dabar viskas pasikeitę, lengviau dirbti ir dėl to, kad bendruomenės veikia.“

Padėkojęs už apdovanojimą Valerijus Velkas prisiminė, kaip buvo žingsnis po žingsnio einama į nepriklausomybę. „Dabar džiaugiamės pasiekimais – visi prisidėjote prie klestėjimo“, – ištarė jis. Buvęs seniūnas Donatas Lazauskas į apdovanojimą negalėjo atvykti.

Miesto jubiliejaus proga meras B. Markauskas padėką įteikė seniūnei D. Bliūdžiuvienei.

Priekulės miesto ir žirginio sporto šventėje savaitgalį miestelėnai ir svečiai patyrė gerų emocijų stebėdami legendinio raitelio Edmundo Klimovo jojimo konkūrų varžybas, palaikydami savo favoritus. Sekmadienį plojimais pasveikino nugalėtoją Gerdą Varnagirytę iš Palangos, aplenkusią priekuliškį Justą Gabalį ir laimėjusią E. Klimovo taurę.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Gražiausios skrybėlėtos damos konkurso nugalėtoja T. Mažikienė su savo artimaisiais.

Dalintis

Susijusios naujienos

Leave a Comments

three × 5 =