Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas Priekulės kultūros centre

2020-10-05

Spalio 17 d. 15 val.  Priekulės kultūros centre

Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas

Kapelmeisteris Egidijus Ališauskas

Skirtas kompozitoriaus ir dirigento Kazio Daugėlos 60 metų jubiliejui ir 40 metų kūrybinės veiklos sukakčiai.

Solistai:

• Deividas Norvilas-Deivis;

• Egidijus Ališauskas (birbynė);

•Antanas Daugėla (trombonas).

Koncerto vedėjas aktorius Mantas Cegelskas

 

Renginys nemokamas.

Vietų skaičius ribotas!

Kompozitorius, aranžuotojas, dirigentas ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Kazys Daugėla jubiliejų švenčia su savo krašto žmonėmis

Neįveikiamu nerimu pasitinkama ir palydima ateina toji jubiliejinės sukakties diena, kuri priverčia žmogų stabtelėti ir atsigręžti į visas jau išgyventas dienas, metus, etapus, priverčia bandyti apibrėžti savosios veiklos ir būties prasmę …

Jubiliejinę 60-ties metų sukaktį šią vasarą žymi vienas ryškiausių Lietuvos orkestrinės muzikos kūrėjų – dirigentas, kompozitorius ir aranžuotojas Kazys Daugėla. Muzikui pagerbti  Lietuvos kariuomenės orkestras, vadovaujamas kapelmeisterio maj. Egidijaus Ališausko parengė nuotaikingą koncertinę programą, kuria pasidžiaugti, pabendrauti su muziku, dovanoti šventinei programai nepakartojamą nuotaiką, kviečiame gimtosios Priekulės  muzikos bičiulius.

Kazys Daugėla gimė 1960-aisiais Priekulėje. Muzikos pagrindus įgijęs Stasio Šimkaus aukštesniojoje muzikos mokykloje Klaipėdoje, 1979 m. įstojo į Lietuvos Valstybinę Konservatoriją (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija). Studijavo obojų, dirigavimą, aranžavimą ir kompoziciją. Kelerius metus Kazys Daugėla grojo obojumi Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos lengvosios muzikos orkestre ir valstybiniame pučiamųjų orkestre „Trimitas“. Apie 30 metų dirbo dirigentu-aranžuotoju valstybiniame pučiamųjų orkestre „Trimitas“. Šiuo metu Kazys Daugėla dėsto instrumentuotę, aranžavimą, magistro mokslinį darbą, pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų istoriją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vilniuje. Kuria įvairaus stiliaus kompozicijas, įskaitant kompozicijas pučiamųjų ansambliams, pop dainas ir kūrinius vaikams.

Jau nuo Lietuvos kariuomenės orkestro susikūrimo pradžios 1991 m. kompozitorių K.Daugėlą sieja glaudus kūrybinis bendradarbiavimas su šiuo profesionaliu kolektyvu: naujų kūrinių premjeros, ne kartą parengtos autorinės programos ir diriguota LKO koncertuose. Nemažą dalį Lietuvos kariuomenės orkestro repertuaro sudaro specialiai šiam orkestrui mano sukurti kūriniai ir aranžuotės. 1998 m. Kazio Daugėlos patriotinis maršas „Tėvynė šaukia“ laimėjo pirmąją vietą geriausių Lietuvos kariuomenės maršų konkurse, o patriotinis maršas ,,Ąžuolėlis“ įtrauktas į Norman E. Smith 2000 m. geriausių pasaulio maršų enciklopediją (March Music Notes).Pastarieji kūriniai jau tapo Lietuvos kariuomenės orkestro vizitine kortele.  Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę K. Daugėlos aranžuota V.Kudirkos “Tautiška giesmė” tapo oficialia instrumentine Lietuvos Valstybės himno pučiamųjų instrumentų orkestrui versija, kurią atliekant Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestrui sutinkami ir palydimi oficialiai apsilankantys Lietuvos Respublikoje užsienio valstybių ir vyriausybių vadovai.

Kazys Daugėla aranžavo per 700 kitų kompozitorių kūrinių orkestrui „Trimitas“ ir kitiems kolektyvams. 2011 m. Kazio Daugėlos choralinė fantazija „Šv. Kazimiero choralas“ laimėjo geriausios kompozicijos konkurse. „Lithuanian Dances“ atrinktas kaip privalomasis kūrinys Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionato Europos jaunimo pučiamųjų orkestrų konkurso „Development“ kategorijoje. Be to, kad yra produktyvus kompozitorius, Kazys Daugėla taip pat paklausus teisėjas, muzikos ekspertas, lektorius ir kviestinis dirigentas. Su savo muzikine veikla Kazys Daugėla apkeliavo beveik visas Europos šalis. Originalūs ir aranžuoti Kazio Daugėlos kūriniai yra atliekami Lietuvos ir Europos šalių orkestrų.

Spalio 17-ąją, 15.00 val.  neseniai moderniai rekonstruotoje Klaipėdos raj. Priekulės kultūros centro salėje organizuojamas autorinis koncertas su Lietuvos kariuomenės orkestru – nekomercinis ir visiems atviras renginys kompozitoriaus Kazio Daugėlos gimtojo miestelio visuomenei. Koncerto metu bus atlikti kompozitoriaus K.Daugėlos populiariausi sukurti ir aranžuoti kūriniai pučiamųjų orkestrui iš 40 metų kūrybinio laikotarpio. Programoje dalyvaus  solistai: Egidijus Ališauskas (birbynė), dainininkas Deividas Norvilas-Deivis, kompozitoriaus sūnus Antanas Daugėla (trombonas), Lietuvos kariuomenės orkestras. Diriguos kompozitorius Kazys Daugėla ir maj. Edidijus Ališauskas. Koncerto vedėjas – populiarus dramos, kino ir televizijos aktorius Mantas Cegelskas.

Koncerte skambės keturių dalių siuita “Metai” skaitovui ir pučiamųjų instrumentų orkestrui, kurią kompozitorius Kazys Daugėla sukūrė remdamasis K. Donelaičio poemos “Metai” siužetais ir žinomiausiomis dailininko Vytauto Kazimiero Jonyno (1907-1997) medžio raižinių iliustracijomis. K. Donelaičio poemoje aprašomus visus metų laikus kompozitorius savo sukurtoje siuitoje atvaizdavo naudodamas gimtojo Mažosios Lietuvos krašto liaudies dainų melodijas. Kai kurios iš jų užrašytos Christiano Bartscho, Liudviko Rėzos dar 19 amžiuje ir buvo populiarios Priekulės apylinkėse. Koncerto programoje taip pat numatyta atlikti “Pamario maršą”, kuriame kompozitorius panaudojo dvi gimtojo krašto liaudies dainas.

Prieš koncertą kultūros centre, esant geram orui numatomas trumpas Lietuvos kariuomenės orkestro nuotaikingas koncertas Priekulės miestelio visuomenei, centrinėje aikštėje prie Ievos Simonaitytės paminklo. Dirigentas majoras Egidijus Ališauskas.

„Tikiu, jog pirmą kartą Priekulėje apsilankantis profesionalus ir prezidentiniu vadinamas Lietuvos kariuomenės orkestras paliks žiūrovams puikų įspūdį, suteiks jiems gerą nuotaiką, juolab, kad mano autoriniame koncerte dalyvauja viena ryškiausių mūsų dienų žvaigždių – Deivis, taip pat kilęs iš Priekulės. O jei gamta nepagailės gero oro, Lietuvos kariuomenės orkestras nudžiugins mano gimtosios Priekulės žmones ir savo nepakartojamu marširavimu, už kurį ne kartą pelnė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio žiūrovų simpatijas“, – kviesdamas kuo gausiau apsilankyti į renginį savo krašto žmones, sakė Kazys Daugėla.

Koncerto akimirkos:

Dalintis

Susijusios naujienos

Leave a Comments

17 + nineteen =