Priekulės skersgatvyje – netikėtas žvilgsnis

2021-04-27

Priekulės senamiestyje miestelėnams ir svečiams atverta uždara buvusi ilga gatvelė. Kultūros darbuotojų sumanymu ant seno pastato sienos eksponuojami fotodarbai, kuriuose įamžinti seniūnijos kūrybingi, išmoningi ir nagingi gyventojai, menininkai ir amatininkai. Ne vienus metus brandinę idėją, šią savaitę atidarė vartus į meno skersgatvį. Paroda veiks iki miesto šventės.

 

Ilga siaura gatvelė tarp dviejų senų pastatų, R . A. Šiaulių parduotuvės ir Kultūros centro, pirmadienį svetingai atsivėrė. Aptrupėjusių raudonų plytų sieną papuošė Katerinos Marcinkevičienės, laikinai einančios Priekulės kultūros centro direktorės pareigas, fotografijos.

Jose įamžinti seniūnijoje kuriantys, meistraujantys žmonės, jų darbai.

Renginių organizatorė Ernesta Bakšienė kalbėjo, jog kelerius metus galvota, kaip atgaivinti šią erdvę. „Svarstėme įvairius variantus: galvojome, kad reikia surengti paveikslų parodą, bet nusprendėme nufotografuoti Priekulės seniūnijos žmones, savitai mąstančius, kuriančius grožį – puoselėjančius kultūrą. Ilgokai brandinę idėją, įgyvendinome per porą savaičių, tačiau Tarptautinei kultūros dienai nespėjome“, – dėstė projekto iniciatorius režisierius Donatas Savickis. Jo manymu, tai labai tinkama vieta parodoms – kitos Priekulėje nėra. Išskirtinė sena siena su užmūrytais langais kursto įvairius apmąstymus.

„Ne visi šiuos menine gyslele apdovanotus žmones žino – dabar puiki galimybė čia apsilankius susipažinti, – kalbėjo E. Bakšienė. – Beje, tai pirmoji K. Marcinkevičienės autorinė fotografijų paroda. Padrąsinome viešai parodyti savo darbus.“

Neįprasta ekspozicijos vieta, skambanti muzika nuteikė pakylėtai, juolab žiūrint į pozityvius žmones, jų išjaustus darbus. Tautodailininkė Jūratė Mierkienė kuria meniškus daiktus iš odos, menininkas Valerijonas Juzėnas iš medžio gabalėlių dėlioja unikalius paveikslus, savamokslė tapytoja Genovaitė Petravičienė tapo ne tik gėles, rašytoja Edita Barauskienė garsėja savo reikšmingais kūriniais apie šį kraštą, nuostabiai dailius darbelius iš popieriaus kuria Rūta Butienė, gintaro papuošalų kūrėja Renata Jaurienė žinoma ne tik seniūnijoje, savo širdies šilumą į veltinio darbus įlieja Aušra Demenienė, idėjų ieško lėlių gamintoja Sigita Vendelytė, pynėjas Stasys Šimkus siūlo įvairias pintines, triūsia betono skulptūrų gamintojas Arūnas Bogužas, odos meistras Artūras Vaupšas, dizaineriai Jolanta ir Artūras Rudaičiai bei kiti – iš viso 16 kūrybingų, nagingų seniūnijos žmonių. Bet, pasak kultūros darbuotojų, jų seniūnijoje yra daugiau. Ar neteks projekto papildyti? Beje, apie šiuos fotografijose įamžintus menininkus ir amatininkus pasakojome „Bangos“ laikraštyje.

„Džiugu, kad mūsų užmirštame skersgatvyje ant unikalios raudonų plytų sienos eksponuojama fotodarbų paroda. Puiki idėja ją pagyvinti, juolab dabar, kai išrausta Klaipėdos gatvė, tvarkomos miesto erdvės, čia atvertas toks jaukus kampelis, – kalbėjo seniūnijos specialistė aplinkos tvarkymui Loreta Dvaržeckienė, viena pirmųjų apsilankiusi meno skersgatvyje. – Tikiuosi, kad čia bus dar ne viena paroda ar spektaklis, meninė instaliacija.“

Miestelėnai kyšteli galvą pro arką, bet ne visi ryžtasi įžengti čia, į neįprastą kampelį. Paroda veikia kasdien, tomis valandomis, kai dirba parduotuvė.

Virginija LAPIENĖ

Autorės nuotr.

 

 

http://www.gargzdai.lt/priekules-skersgatvyje-netiketas-zvilgsnis/

Dalintis

Susijusios naujienos

Leave a Comments

twelve + 17 =