RUDENS LYGIADIENIS ,,RAGU PER DANGŲ''

2021-09-09

Rudens Lygiadienis   2021-09-19
DREVERNOJE
„RAGU PER DANGŲ“

Programa:
17.00 – “PRINCESĖ STRAZDANĖLĖ”, Panevėžio  lėlių vežimo teatras
A. Schmidt spektaklis ; rež. I. Čabanov
18.00 – „KANKLĖMIS LAŠA RUDUO“ Agota Zdanavičiūtė
19.00 –  Agluonėnų Klojimo teatro komedija pagal Vydūną „VYRAI“ , rež. D. Savickis
20.00 – RUDENINIO OŽELIO APRAUDOJIMAI –  Klaipėdos Etninės kultūros centro ansamblis „Kuršių Ainiai“ , vietos folkloristai, Gargždų Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro perkusija.
20.30  -„DIDELIŲ SPARNŲ ŠEŠĖLIS SAULĘ VEJA LAUKAIS“… eisena ir Rudens Lygiadienio ugnies šou : Darius Vilius, Ivan Jalunin ir komanda;

Kanklėmis lašėjo ruduo, didelių sparnų šešėlis vijo saulę laukais,  danguje skambėjo atsisveikinančių paukščių balsai, pučiant pamario vėjeliui, smagiai spragsėjo ugnis – šviesa, kuria sutinkame tamsųjį metų laiką…

Tradicinė, Drevernoje jau dvyliktą kartą švenčiama Rudens Lygiadienio šventė, ir šiemet buvo unikali, kupina liaudiškojo prado, poetiško ilgesio.

Šventė prasidėjo jaunojo menininko Dariaus Viliaus ir jo komandos pagalba pastatytais vartais, kuriuos puošė simbolinės gulbelės ir tvirta šiaudinė skulptūra, simbolizuojanti besikeičiančią gamtą. Drevernos centre pastatėme Apeiginį oželį, Aldutė Stasiukėnienė jį papuošė  rudens gėlių vainiku. Dreverniškiai Adolis ir Vincenta Šikšniai aplinką papuošė pačių  užaugintais  moliūgais – galiūnais.

O Drevernos kultūros namų kiemelyje jau rinkosi mažieji žiūrovai ir jų tėveliai – jaukų ir šviesų, viltingą  spektaklį, kupiną rudeninės nuotaikos parodė Panevėžio lėlių vežimo teatro aktoriai – tai tarptautinio „Sparse“ projekto, kuriame jau kelintus metus dalyvauja Drevernos bendruomenė, dovana.

Gyvenimiškos filosofijos, ieškojimų  ir tikėjimo kupinomis dainomis visų širdis kalbino tradicinių kanklių virtuozė vilniškė Agota Zdanavičiūtė.

Ruduo – vestuvių metas, tad Agluonėnų klojimo teatro aktoriai, suvaidinę gana aktualią komediją „Vyrai“, pagal Vydūną, buvo sutikti itin šiltai. Dėkojame režisieriui Donatui.

Klaipėdos etninės kultūros centro folkloro ansamblis „Kuršių ainiai“ neleido niekam liūdėti – čia pat prisitaikė prie susirinkusių nuotaikos ir smagiai trepsėdami net pamiršome, kad jau tuoj tuoj šiluma ir šviesa paliks Lietuvėlės padangę… Gailia rauda apraudoję oželį, skambant Gargždų jaunimo ir vaikų laisvalaikio centro darbuotojų suburtam perkusininkų ansambliui, išnešėme oželį paaukojimui išeinančiai saulei.

Skambant liaudies dainoms apie saulę,  išskrendančių paukščių balsams, atsisveikinimo eilėms, kurias skaitėme kartu su bibliotekos vedėja Vilmute Klipštiene, ugnį šokdino šiaudinių skulptūrų autorius Darius Vilius, jo padėjėja Jolita Šimkutė, klaipėdiečio Ivano Jalunino komanda…

Šventės dalyviai nuovargį ir liūdėsį nuplovė jaukioje Editos Nurmi virtuvėlėje.

Skalsos ir šilumos Jums visiems.

Virgina ASNAUSKIENĖ,
Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus renginių organizatorė

Šventės akimirkos:

Dalintis

Susijusios naujienos

Leave a Comments

nine − 3 =