Vokalinis ansamblis „Agluona“
Vokalinis ansamblis „Agluona“
1983 metais, Agluonėnų kaimo gyvenvietės centre buvo atkurta etnografinė laukininko sodyba ir įkurtas klojimo teatras. Tada sodyba tapo ne tik kaimo, bet ir visos Lietuvos tautinės kultūros centru. Nors anais, sovietiniais, laikais nebuvo skatinamas etno kultūros tradicijų puoselėjimas, bet etnografinės sodybos ir klojimo teatro atsiradimas paskatino tuometinius kultūros darbuotojus suburti grupę žmonių, kurie propaguotų liaudies dainą, papročius, tradicijas. Taip 1984 metų rugpjūčio mėnesį „gimė“ folkloro ansamblis, kuris vėliau buvo pavadintas per Agluonėnų gyvenvietę tekančios Agluonos upės vardu. 2014 metais „Agluona“ atšventė savo gyvavimo 30 metų jubiliejų.
Šiuo metu ansamblyje muzikuoja dešimt žmonių. Kolektyvo branduolį sudaro žmonės, dainuojantys nuo pat ansamblio įsikūrimo pradžios. Nuo 1992 metų „Agluonai“ vadovauja Pranciška Kurmanskienė. Kolektyvo repertuare – visų Lietuvos regionų (daugiausia Žemaitijos) dainos, rateliai, žaidimai, lietuviški romansai, liaudies dainos, autorinės dainos, religinės giesmės.
Ansamblis yra parengęs nemažai koncertinių programų. Kartu su klojimo teatru ne kartą koncertavo įvairiuose Lietuvos miestuose ir kaimuose, Lenkijoje Punske, sėkmingai pasirodė Baltarusijoje, folkloro festivalyje „Rampa družby“.
Kolektyvas koncertuoja Klaipėdos rajono bei kitų miestų ir rajonų renginiuose, šventėse, festivaliuose. Dalyvavo 1994 metų, 2003metų ir 2009 metų pasaulio lietuvių dainų švenčių folkloro dienose Vilniuje.
Nė viena šventė Agluonėnuose nepraeina be „Agluonos“ ansamblio dainų.
Kolektyvo darna, pagarba vienas kitam, natūralumas, šeimyniškumas kiekvienam svečiui, atvykstančiam į Agluonėnus, leidžia išgyventi tuos pačius šiltus jausmus.