Skip links

2023-IEJI – KLAIPĖDOS KRAŠTO PRIJUNGIMO PRIE LIETUVOS METAI

Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, Seimas kitus metus paskelbė Klaipėdos krašto metais. Šią visai šaliai reikšmingą sukaktį Klaipėdos rajono kultūros įstaigos pažymės ne tik išskirtiniais renginiais, bet ir parodomis, specialiais maršrutais.

Klaipėdos krašto metams startą duos Priekulės kultūros centras. Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos išvakarėse, sausio 14 dieną, čia įvyks padėkos ceremonija kūrusiems ir kuriantiems Lietuvą bei mokytojos, rašytojos, Gargždų miesto garbės pilietės Editos Barauskienės knygos ,,Šimtas metų po vienu stogu: Klaipėdos krašto susivienijimo su Lietuva 100-mečiui“ pristatymas. Vėliau visus metus vyks įvairūs renginiai, veiklos, skirtos Klaipėdos krašto metams.

Vasario 16 dieną, kai minima ir Lietuvos valstybės atkūrimo diena, Priekulės kultūros centras visus pakvies į Ernsto Vicherto teatro meninę kompoziciją „Dievas, kurdamas Lietuvą, į dalis jos nedalino“. Na, o rugpjūčio mėnesį nuaidės ir „Vilhelmo teatrų festivalis“, dedikuotas Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuva 100-mečiui.

Programoje:

  • Mažosios Lietuvos vėliavų įteikimo ceremonija
  • Kompozitorė, dainų atlikėja ir kūrėja – Raminta Naujanytė-Bjelle
  • Mokytojos, rašytojos, Gargždų miesto garbės pilietės Editos Barauskienės knygos ,,Šimtas metų po vienu stogu: Klaipėdos krašto susivienijimo su Lietuva 100-mečiui” pristatymas.
  • Vilniaus universiteto prof. Domo Kauno pranešimas „Ar Klaipėdos kraštas buvo prijungtas, ar suvienytas su Lietuvos Respublika? Lemtingi 1923 metų sausio dienų įvykiai”.
  • Istorinę renginio dalį moderuosistorikė, humanitarinių mokslų daktarė, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, docentė Silva Pocytė.

Leave a comment

Skip to content