Skip links

Drevernos rudens lygiadienis ,,Ragu per dangų“

Drevernos rudens lygiadienis ,,Ragu per dangų“

Lygiadieniui Dreverna šiemet pradėjo ruoštis kitaip – nuo pirmųjų rudens dienų. Savo rankomis sukurtomis kompozicijomis, baltiškais ženklais pasipuošusi renginio erdvę, su pamario vėjų skleidžiama simbolinių vargonų muzika pasitiko atvykstančius į šventę „Ragu per dangų“. Visi grožėjosi ne tik pagrindiniu jos simboliu – ugnies šokiu.

„Tamsa ir šviesa susilygino rugsėjo 23 d. 4 val., todėl nevėlavome švęsti Lygiadienio. Ir sako, jog švęsti reikia visą savaitę, kad metai sėkmingi būtų“, – patikino Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus renginių organizatorė Virgina Asnauskienė.

Pamario kaime užgimusi Lygiadienio šventė, kai įvairiose Drevernos erdvėse kultūros darbuotojai stengėsi su šia tradicija supažindinti vaikus, per 14 metų tapo populiariu renginiu ne tik Priekulės seniūnijoje. Organizatoriai kasmet atranda naujų raiškos formų, akcentų.

Šiemet Lygiadieniui pradėta ruoštis vos atžingsniavus rugsėjui. Keramikės Violetos Bakšenskienės edukacijose bendruomenės narių ir Priekulės lopšelio-darželio Drevernos skyriaus vaikų nulipdytais vargonėliais, iš žolelių supintais baltiškais ženklais (mokytoja Jolita Morkuvienė) papuošti medžiai skleidžia ypatingą nuotaiką. Medžio motyvas šiame renginyje itin svarbus – tai patvirtino eisena ir ugnies šokis „Medžio kalbėjimai“. Oželį apraudojo folkloro ansambliai „Vėlingis“ (Priekulė) ir „Žvejytės“ (Dreverna). Koncertą dovanojo etnotrio iš sostinės.

Suliepsnojo apeiginis simbolinis medis, kurį sukūrė tautodailininkas Darius Vilius.

Sušilę prie jo visi sugrįšo į kultūros namus, kur skanavo valgių rekonstruktorės Editos Nurmi ir dreverniškės Aldonos Stasiukėnienės pagamintus valgius. Tradiciniams šokiams grojo folktrio.

Informaciją parengė Klaipėdos rajono dienraštis ,,Banga”.

Skip to content