Spektaklis ,,Urtė``

2022-06-18

Birželio 16 d. (ketvirtadienį) Anykščiuose prasidejo tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „ARTimi“.  Anykščių kultūros centro koncertų salėje Priekulės Ernsto Vicherto teatras pristate spektaklį „URTĖ” pagal Ievos Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“ (1 val. 20 min.) (Rež. Donatas Savickis).

Priekulės kultūros centro E. Vicherto teatro spektaklio ,,Urtė“ premjera – dovana teatro ir rašytojos I. Simonaitytės kūrybos mylėtojams. Įdomus režisūrinis sprendimas, apgalvota, metaforiška, išskirtinė scenografija, muzikinis garso takelis, aktorių vaidyba, sceniniai kostiumai sukuria jausmą, kad ši istorija tikra, ji veikia čia ir dabar. Žiūrovas tarsi nusikelia į I. Simonaitytės personažų gyvenimo laikmetį ir kartu su Urte išgyvena meilę, baimę, neapykantą.

,,Laimingajam laikas neribotas, laimingasis neskaito valandų. O kas laimingas? Laimingas tasai, kurį didžiosios, žodžiais neišreiškiamos meilės bangos paskandina savo gilybėse“, – taip rašė Ieva Simonaitytė – Mažosios Lietuvos istorijos metraštininkė savo romane ,,Aukštujų Šimonių likimas“, pagal kurį pasitinkant teatro dieną Priekulės kultūros centro Ernsto Vicherto teatras pristatė premjerą ,,Urtė“ . Jaudinantis susitikimas su teatro mylėtojais buvo pilnas abipusio jausmo, aktoriai pagaliau po pandemijos gniaužtų turėjo galimybę išgyventi scenos jaudulį, o žiūrovai vėl išvysti savo mylimus aktorius.

Nuotr. Anykščių kultūros centro

Dalintis

Susijusios naujienos

Leave a Comments

twelve + 2 =