Skip links

Muziejų naktys. Koplyčios-mauzoliejaus pristatymas

Muziejų naktys

Paslaptingo, legendomis apipinto, naujo lankytino objekto Klaipėdos rajone – Stragnų koplyčios-mauzoliejaus atidarymo renginio akimirkos!
Organizatorius– Gargždų krašto muziejus Sigita Bučnytė
Misterija ,,Ateities/praeities jungtis”: Priekulės KC Ernsto Vicherto teatras (režisierius- Donatas Savickis)
Muzikinis apipavidalinimasDonatas Bielkauskas
Vakaro solistas– Larion (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)
Šokio teatras-Judesio erdvė
Šviesų dailininkasDomantas Norvilas
 
Vingriosios Minijos upės kilpoje, šalia pakrantės pylimo stovi koplyčia-mauzoliejus. Senas tai pastatas, galimai statytas XIX a. pabaigoje ar XX a. pradžioje. Nežinia kas ją statė mirusioms žmonoms – gal Bronackis, o gal dvarionis Mitelštetas. Matyt, norėjo, kad mylimosios arčiau būtų. Katalikų kapinių Priekulėje nebuvo, mat ir pačių katalikų tik kelių būta. Negi laidosi Klaipėdoje – per toli.
Laikas negailestingas- neliko mirusiųjų palaikų, bet ant aukštumėlės stovi atstatyta koplyčia-mauzoliejus. Iš ten Priekulės mūrai, Vingio parkas puikiai matosi. Sraunioji Minija sūkuringus vandenis smėlėta vaga neša. Tikriausiai ten ne kartą vaikščiota pirmiesiems pavasario lapeliams skleidžiantis, o vasarą klausantis svaigios lakštingalos giesmės ar žiogų svirpimo dienovidžio kaitroje. Žemiškoji kelionė baigėsi, bet atmintis iki šiol gyva, nes meilė nepaiso laiko tėkmės.
Skip to content