Skip links

PRIEKULĖS KULTŪROS CENTRO EDUKACINIO CIKLO ,,MARIŲ MILŽINAI” PRISTATYMAS

Džiaugiamės, kad jau antrus metus į projekto veiklą įsilieja vaikai ir jaunimas  – kartu su naujų mokslo metų pradžia, su astronominio rudens pradžia ir rudens darbų pabaiga, tęsiame  projekto „Ragu per dangų“ papildymą, skirtą moksleiviams „Marių Milžinai mano kuprinėje“ – tarmiškai įrašytų sakmių, legendų, pasakojimų šiuolaikiškas pristatymas vaizdu, garsu.

Spalio 12-13 d. Priekulės kultūros centras pristatys edukacinį ciklą ,,Marių milžinai mano kuprinėje“ Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos mokiniams. Šiais metais projektas orientuotas į 1-4 klasių moksleivius.

Moksleiviams bus išdalintos knygelės ,,Marių milžinai“ – Mažosios Lietuvos krašto etnokultūros puoselėtojos Virginos Asnauskienės surinkta istorija  „Marių milžinai“ (parengta pagal 2010 m. Klaipėdos universiteto leidyklos išleistos sakytinės tautosakos knygą ,,Pamarių sakmės“, kurią sudarė prof. dr. Dalia Kiseliūnaitė) iš Priekulės kultūros centro edukacinio ciklo moksleiviams „Marių milžinai mano kuprinėje“. Knygutė Iliustravo ir maketavo Laimutė Varkalaitė. Kalbos redaktorė – Daiva   Beliokaitė. Leidinį spausdino ,,Druka“

Nykstatnt lietuvių kalbos tarmėms, šis leidinys vaikams yra nuostabi dovana, kuri paskatins domėjimąsi šišioniškių tarme. ši tarmė skambėjo ir pamario krašte, o dabar ja kalba jau tik nedidelis būrelis lietuvininkų.

Tikime ir tikimės, jog šiš projektas turės išliekamąją vertę puoselėjant ir perduodant autentišką tarmę jaunajai kartai, sujungiant teatro ir žodžio įtaigą.  

Iliustravo ir maketavo Laimutė Varkalaitė

Leave a comment

Skip to content