Skip links

Vilhelmo teatrų festivalio pristatymas kultūros forume Palangoje

        Trečius metus Palangos Kultūros ir Jaunimo centras organizuoja forumą „Kultūros jūra: Panirti. Išnirti. Atsinaujinti“, kuris vyko spalio 6-7 dienomis. Kiek daug nuostabių pristatymų ir įkvepiančių gerųjų patirčių išgirdome pirmąją dieną! Kultūra išties nulipa nuo didžiųjų scenų ir ateina šiltai pasisveikinti su mumis visais į kiemus, miškus ar laukus.
         Priekulės kultūros centro direktorės Rūtos Steponavičienės išgirdome apie gamtą ir naujas menines formas apjungiantį „Vilhelmo teatrų festivalį“, kuris jau pažymėtas aplankymui kitais metais. Nepaprastai šaunus „Kauno 2022“ bendruomenių projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ kuratorės Mildos Rutkauskaitės ir projekto „Fluxus Labas!“ kuratorės Aistės Ptašinskaitės – Paukštės pranešimas, kuris supažindino su skirtingų bendruomenių įtraukties būdais. O kartais ir pati bendruomenė natūraliai kuria iš savęs, tereikia mažos jungiančios kibirkštėlės – apie mažo Škotijos miestelio Huntly sėkmės istoriją pasakojo NVO projektų koordinatorė Agnė Grigalauskė. Taip pat Akademijos kultūros centro direktorė Žydronė Smulskienė dalinosi kodėl ir kaip regionai su savo nedidelėmis bendruomenėmis gali būti efektyviomis kultūros arterijomis.
Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus vedėja Nijolė Laužikienė dalinosi įtraukiančio ir atviro muziejaus projektu, pasitelkiant istorijų pasakojimus (angl. story telling) apie save, daiktus, supančia aplinką. Ir štai – muziejus tampa neišsemiamu klodu vaikų (ir ne tik) kūrybai.         Iš Palangos kultūros ir jaunimo centro etnografės Zitos Baniulaitytės išgirdome, kad Birutės kalnas seniau Jurgio kalnu vadintas, nes pasak legendos ten šv. Jurgis nukovė slibiną. Jo garbei ir paveikslas koplyčioj buvęs pakabintas, o Jurginės iki šiol išlieka viena gražiausių pavasario ir žalumos švenčių Palangoje. Šiemet įtraukta ir į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.
Po pietų kurhauzo reprezentacinėje salėje susipažinome su taikomojo teatro metodais, kuriuos pristatė LMTA KF Taikomųjų teatro metodų dėstytoja Raimonda Agnė Medeišienė. Išbandėme dilemos arba kitaip vadinamą diskusijos teatro būdą. Diskutavome apie aktualią temą, pasirinkdami savo poziciją ir siekdami ją pagrįsti. Pasidalinome nuomonėmis ir išgirdome apie plačias šių metodų taikymo galimybes.
 
Palangos Kultūros ir Jaunimo centro informacija

Leave a comment

Skip to content