Skip links

Skrybėlėtųjų rinkimuose – gerų emocijų pliūpsnis

Skrybėlėtųjų rinkimuose – gerų emocijų pliūpsnis

Komisija paskelbė skrybėlėtos damos ir džentelmenų konkurso rinkimų rezultatus: pirmoji vieta atiteko Z. ir H. Šurkams, jiems įteiktas 200 eurų kuponas. Antroji – priekuliškei Oksanai Franko (150 Eur), trečioje vietoje – Aida Stančius (50 Eur).

Priekulės Vingio parkas praėjusį savaitgalį pulsavo gyvybe – į miesto ir žirginio sporto šventę Edmundo Klimovo taurei laimėti susirinko šimtai žmonių. Žirgų mylėtojai būriavosi prie aikštės, kur vyko konkūras. Kiti spietėsi kultūrinėse erdvėse – čia buvo ką rinktis ir vaikams, ir suaugusiems, ir senjorams, ir šeimoms. Skrybėlėtos damos ir džentelmenai susėdo senojo ąžuolo paunksmėje.

Su damomis – ir džentelmenai
Šventės rengėjai – Priekulės kultūros centras, seniūnija pasistengė įveiklinti visą gražųjį Vingio parką. Daug nuoširdaus triūso reikėjo, kad sukurtų tokį jaukumą visose erdvėse. Ruoštasi labai atsakingai ir visi buvo laukiami: siūlomos įdomios veiklos – rinktis buvo iš ko.
Prieš kelerius metus surengti pirmieji skrybėlėtos damos rinkimai tapo tradicinės Priekulės miesto šventės svarbia dalimi – žiūrovų dėmesį traukė ir šiemet. Tradiciškai šio žaidybinio konkurso dalyviai susėdo galingo ąžuolo paunksmėje. Šiais metais naujovė: pakviesti dalyvauti ir džentelmenai. Ištikimos žiūrovės kaip įprastai atvyko pasipuošusios skrybėlaitėmis.
Svečias iš Vokietijos, gitaristas Lukas Isaak’o savo muzika kūrė pakilią nuotaiką. „Gražios skrybėlėtos damos, gitaros melodija, kažkur lekiantys žirgai… Koks romantiškas vaizdelis Priekulėje!“ – šypsojosi renginio vedėja, Priekulės kultūros centro direktorė Rūta Steponavičienė. Ji pasveikino susirinkusiuosius ir padėkojo konkurso dalyviams. Šiemet jų atvyko 14, iš kurių 3 poros. Ne tik priekuliškės ryžosi dalyvauti – atvyko iš Drevernos, Veiviržėnų, Agluonėnų, Gargždų, Klaipėdos ir net Raseinių. Įsidrąsino senjorės – ne viena kopė į sceną, iš jų vyriausiai – 86 metai.
Kai kurios skrybėlėtos damos rinkimuose dalyvavo pirmą kartą, bet dalis jau buvo patyrusios scenos jaudulį ir džiaugsmą tapus prizinės vietos laimėtojomis. Vienos konkursui ruošėsi kelis mėnesius, pusmetį ar net metus, o kitos prisipažino paskutinę savaitę pravėrusios spintos duris, išsitraukusios skrybėlaitę, suknelę ir pasipuošusios šeštadienį atvyko į šventę. Anot seniūnės Daivos Bliūdžiuvienės, juk nesvarbu laimėti – svarbu dalyvauti.

Žiūrovus žavėjo elegancija
Nelengva užduotis teko kompetentingai komisijai, kurios nariai – rajono Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus patarėja Jolanta Polekauskienė, klaipėdiškė meno istorikė, kultūros prodiuserė Goda Giedraitytė ir priekuliškis dizaineris Gytis Jaudžimas. Renkant prizininkus reikėjo atsižvelgti į skrybėlės ir kostiumo originalumą, stilistinį vientisumą, skrybėlės kokybę, jos išskirtinumą, bendrą estetinį vaizdą, kostiumo pristatymą. Nugalėtojų laukė piniginiai prizai, kitų dalyvių – rėmėjų dovanos.
Pirmą kartą konkurse dalyvavusi garbaus amžiaus priekuliškė Stanislava Kiaulakienė prisistatydama scenoje pasakojo, kad šiame mieste apsigyveno 1945 m. „Priekulė buvo ištuštėjusi, o kaip gražu dabar“, – palygino ji. Renginio vedėja R. Steponavičienė susirinkusiesiems priminė penktadienį Kultūros centre vykusią mokslinę konferenciją – įžangą į Priekulės miesto šventę. Beje, pranešėjai kalbėjo ne tik apie Priekulės praeitį, bet ir ateitį.
Iš gimtųjų Agluonėnų į konkursą atvykusi Renata Kutkė prisipažino ir anksčiau norėjusi dalyvauti, bet dėl šeimyninių rūpesčių atidėliojo. Šį kartą ryžosi – pati modeliavo, siuvo, ardė išskirtinei šventei skirtą suk­nelę, derino skrybėlaitę ir savo elegancija sužavėjo žiūrovus. Beje, renginio vedėja dėkojo R. Kutkei už jai sukurtą suknelę. „Siuvimas – mano pomėgis“, – prisipažino agluonėniškė.

Ukrainietiški motyvai
Šiltais plojimais žiūrovai pasitiko Priekulėje apsigyvenusius ukrainiečius sutuoktinius Liudmilą ir Sergejų Shakolas. Jie buvo pasipuošę ukrainietiškais kostiumais su lietuviškomis detalėmis. „Jie yra visų renginių lankytojai – greitai įsiliejo į kultūrinį gyvenimą Priekulėje“, – pastebėjo renginio vedėja R. Steponavičienė.
Konkurso žiūrovus sužavėjo pora iš Agluonėnų – Zena ir Henrikas Šurkai. Penktą kartą konkurse dalyvaujančią Z. Šurkuvienę visuomet palydėdavo vyras, tačiau šį kartą ir jis – dalyvis. Henrikas pasipuošė jūreivišku kostiumu – juk iš pamario krašto atvyko, o Zena kaip ir ankstesniais metais pati modeliavo ir vąšeliu nėrė sau kostiumą – nuo skrybėlaitės iki batelių. Ir atrodė labai elegantiškai. „Ji – auksarankė, – pagyrė vyras. Ir linksmai pridūrė: sudarau sąlygas jai ruoštis konkursui. Vyrai, sekite mano pavyzdžiu!“

Konkurso pirmosios vietos laureatai – elegancija ir išskirtinumu žavėjusi agluonėniškių Z. ir H. Šurkų pora.

Solidarizavosi ir viešnios
Seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė ir vicemerė Violeta Riaukienė atvyko elegantiškai pasipuošusios, tarsi varžytųsi su konkurso dalyvėmis. „Solidarizuojuosi su skrybėlėtomis damomis. Gerai nuteikia šis žaidybinis konkursas, integravęsis į žirginio sporto šventę. Bendrystė labai svarbi“, – kalbėjo seniūnė. Vicemerė V. Riaukienė antrino, kad skrybėlėtų damų konkursas suteikė šventei išskirtinumo. „Gerų emocijų dovanojo ir dalyvėms, ir žiūrovams“, – sakė ji.
Tarsi šeimos šventėje gracingos Priekulės Ernsto Vicherto teatro aktorės kafija ir pyragu vaišino šventės dalyvius.

Laimėjo agluonėniškių pora
Komisija paskelbė skrybėlėtos damos ir džentelmenų rinkimų rezultatus: pirmoji vieta atiteko Z. ir H. Šurkams, jiems įteiktas 200 eurų kuponas. Antroji – priekuliškei Oksanai Franko (150 Eur), trečioje vietoje – Aida Stančius (50 Eur). Kiti dalyviai apdovanoti grožio puoselėjimui skirtomis priemonėmis ar saldžiomis dovanėlėmis.
„Graži Priekulės miesto šventė – stebiu ją nuo pradžios. Patiko skrybėlėtos damos rinkimai, bet mano nuomonė nesutapo su komisijos – tarp prizininkų nepateko viena elegantiška, puikiai suderinusį savo kostiumą dama“, – kalbėjo neseniai iš emigracijos grįžusi Jolanta Ulčickienė.


Virginija LAPIENĖ
A. VALAIČIO nuotr.

 
Prašuoliavo dar viena Priekulės miesto ir žirginio sporto šventė Edmundo Klimovo taurei laimėti. Kaip kiekvienais metais kartu su visais partneriais, draugais rėmėjais augome ir tobulėjome. Jūsų geranoriškumo dėka, sukūrėme ypatingą šventinę atmosferą ne tik miesto gyventojams, bet ir svečiams. Mes, kultūros centro kolektyvas dirbsime, stengsimės ir toliau, kad ši šventė garsintų Priekulės miesto vardą.
Nuoširdus AČIŪ JUMS:
• Klaipėdos rajono savivaldybei
• Priekulės seniūnijai
• Vakarų (Jūros) šaulių 3-iosios rinktinės šauliams
• Klaipėdos rajono turizmo informacijos centrui
• Priekulės socialinių paslaugų centrui
• Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centrui Žvejų rūmai
• UAB ,,AR Šiauliai“
• UAB ,,Regseda“
• UAB ,,Transjuda“
• UAB ,,Stamela“
• UAB ,,Metvora“
• Nerijui Jonauskui
• Sodybai „Pas brolius”
• Viktorui Urbonui
• ,,Virblės medelynas“ Jolantos Paliliūnienės dekoratyvinių augalų ir gėlių ūkiui (už augalų dekoracijas hipodromo papuošimui)
• Valdui Lenkauskui (už rožes dekoracijoms)
• Vaidoto Klumbio ir Loretos Dvaržeckienės šeimoms už dekoraciją žirginio sporto erdvei
• VB beauty lounge
• Viva Lashes
• JR Grožio studijai
• Kosmetologei Agnei
• Audrės grožio paslaugoms
• ,,Saldūs kąsneliai”
• ,,Dvaro skanėstai”
• „Teveliuko duona“
• „Kietas draugas“
• Deimantei Klipštienei
• MB “Plaukų grožis“
Klaipėdos rajono laikraščiui ,,Banga”
Internetiniam portalui ,,Mano Gargždai”
Skip to content