Skip links

PRIEKULĖS MENO IR KULTŪROS CENTRO KŪRYBINĖ KOMANDA ĮGYVENDINO VIENĄ IŠKILIAUSIŲ KLAIPĖDOS RAJONO RENGINIŲ – MERO PADĖKOS VAKARĄ

Priekulės meno ir kultūros centro kūrybinė komanda įgyvendino vieną iškiliausių Klaipėdos rajono renginių – MERO PADĖKOS VAKARĄ.

Pasveikinti ir apdovanoti penki mero padėkos vakaro nominantai, ryškiausiai spindėję versle, kultūros srityje, bendruomenių veikloje bei didžiausią pokyti atnešusios iniciatyvos.

Laureatams iš mero rankų buvo įteikiamos dailininko Vytauto Karčiausko rankų darbo, sėkmę nešančios, gintaru inkrustuotos statulėlės, simbolizuojančios pajūrio medį – draskomą vėjų, augantį ant biraus smėlio, tačiau nepalaužiamą, grakštų ir tvirtą.

Nuo seniausių laikų medis yra augimo, jėgos, stabilumo ir amžino gyvenimo atsinaujinimo gamtos cikle simbolis.

„Metų kultūros žmogus 2023“ – Silva Pocytė.

Silva Pocytė – Mažosios Lietuvos etnografinio regiono puoselėtoja, tyrinėjanti Klaipėdos krašto žmonėms ypatingą ir vertingą palikimą – šio krašto istoriją. Daugybė tokių svarbių publikacijų nugulė popieriaus lape, palikdamos pėdsaką ateities kartoms. Silva Pocytė už savo nuopelnus Klaipėdos kraštui jau įvertinta Agluonėnų seniūnijos Ievos Simonaitytės vardo premija. Svarbiausias laimėjimas ir darbinės veiklos pasiekimas Silvai Pocytei yra galimybė dalintis Klaipėdos krašto istorija su žmonėmis, kuriems ji yra svarbi, todėl šiandien džiaugiamės galėdami mūsų krašto istorikę už atsidavimą savo darbui apdovanoti „Metų kultūros žmogaus“ titulu.

Foto: Domas Rimeika

Metų bendruomenė – Visuomeninė organizacija Vėžaičių bendruomenė.

2023-aisiais metais už didelius darbus miesteliui bei visam rajonui „Metų bendruomenės“ nominacija apdovanota Vėžaičių bendruomenė. Ji gyvuoja jau 18 metų ir vienija net 68 bendruomenės narius. Prie bendruomenės vystymosi prisideda čia gyvenantys savanoriai – jie prie Vaikų dienos centro įkūrimo Vėžaičių konferencijų centre neatlygintinai įdėjo įspūdinga skaičių – net 3 tūkstančius darbo valandų. Bendruomenės namuose dabar kasdien skamba ne tik vaikų juokas, bet ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų padėkos, kurie, bendruomenės narių dėka, čia gali naudotis kasdienėmis paslaugomis. Vėžaičių bendruomenė patikina – dideliais projektais ir toliau kurs pridėtinę vertę ne tik miesteliui, bet ir visam rajonui.

Metų proveržis – Socialinio užimtumo centras „Revilita“.

Socialinio užimtumo centras „Revilita“  jau 11 metų teikia socialinės reabilitacijos, įgūdžių ugdymo ir psichosocialines paslaugas. Centrą lankantys žmonės, kaip patys sako, čia jaučiasi kaip namuose, o geriausia pagalba ir parama jiems yra galimybė per pokalbius, meną ir bendrystę realizuoti save. Praėjusiais metais „Revilita“ įgyvendino unikalų projektą – įsteigė kavos mašiną ir taip prisidėjo prie negalią turinčių žmonių integracijos į visuomenę. Už šiuos prasmingus darbus ir įgyvendintus projektus šiandien organizaciją pagerbiame apdovanodami „Metų proveržio“ nominacija.

Metų proveržis – Brožių bendruomenė“.

Beveik du dešimtmečius gyvuojanti Brožių bendruomenė savo vykdoma veikla Klaipėdos rajoną garsina jau visoje Lietuvoje. Per ilgametę patirtį įgyvendino daugybę bendruomeninių, socialinės atskirties mažinimo ir verslo projektų. Seną kultūros namų pastatą bendruomenė prikėlė antram gyvenimui, sukūrė 14 darbo vietų, o šiandien džiaugiasi įdėto darbo vaisiais ir tikrai pelnytu „Metų proveržio“ titulu.

Metų verslas – „Hero Talents“.

Unikalumu ir galimybėmis pulsuojantis, išskirtinių tikslų siekiantis ir vienintelis Baltijos šalyse – toks šiemet yra mūsų „Metų verslas“. Tai modelių įdarbinimo agentūra „Hero Talents“, kuriai negalioja jokie trūkumai, o žmonės, turintys negalią, čia atranda savo išskirtinius talentus. „Hero Talents“ kuria ryškų socialinį pokyti mūsų visuomenėje ir pridėtinę vertę ne tik Klaipėdos rajonui, bet ir visai Lietuvai. Įgyvendinta daugybė didelių projektų su Lietuvoje ir užsienyje žinomais prekiniais ženklais, pasiekti aukščiausi rezultatai ir neketinama sustoti, nes pagrindinė jų misija – padėti žmonėms priimti save.

Bravo Klaipėdos kameriniam orkestrui ir jo meno vadovui Mindaugui Bačkui, Klaipėdos Brass Kvintetui ir meno vadovui Sigitui Petruliui bei nepakartojamiems ir žavingiesiems elektroninio roko grupei „Royce“.

Didžiausia padėka Priekulės meno ir kultūros centro jauniesiems Ernsto Vicherto teatro aktoriams.

Leave a comment

Skip to content