Skip links

KOVAS = TEATRO MĖNUO PRIEKULĖJE

Priekulėje tradiciškai kovo mėnuo tampa ypatingu kultūriniu įvykiu, KOVAS=teatras Priekulėje. Profesionalaus ir mėgėjų meno teatrai nuo kovo pradžios pristatys įvairaus žanro spektaklius, kurie atskleisteatro meno spalvingumą. Tai unikali proga susipažinti su naujais kūriniais ir praleisti laiką su šeima ar draugais, pasineriant į įdomią ir įkvepiančią teatro atmosferą.

Teatro mėnesį, kovo 1 d., pradės Telšių Žemaitės dramos teatras su spektakliu ,,Viena kėima pablūdėma“ pagal Žemaitę, Gabrielę Petkevičaitę-Bitę, Mykolą Palionį, režisierius Donatas Žilinskas. Šis spektaklis XXVI Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros šventėje ,,Atspindžiai“ komisijos sprendimu buvo paskelbtas vienas iš geriausių spektaklių pagal lietuvių ar užsienio dramaturgiją. Spektaklio veiksmas vyksta valstiečio kieme, kuris iš pažiūros gali pasirodyti įprastas, tačiau jame vis nutinka keisti atsitikimai – pablūdimai, kuriuos įtakoja prietaringas veikėjų požiūris į keistus nutikimus. Tačiau, ne visi personažai prietaringi, kai kurie tik naudojasi perdėtu prietaringumu. Be kasdienių darbų, meilės užuominų, įtarumo ir nesumeluotų emocijų atsiranda ir detektyvo elementų, kurie plėtojami viso spektaklio metu.

Bilietai: https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/veina-keima-pabludema-priekules-kulturos-centras-bilietai…

Kovo 10 dieną Vilniaus miesto teatras pristatys savo spektaklį „Vestuvės”, režisierius Oskaras Koršunovas, Bertoldo Brechto pjesė – tai trumpa groteskiška istorija, kurioje absoliučiai viskas yra perkrauta, sugadinta ir sugriauta: tiek baldai, tiek žmonės, tiek jų santykiai. Ir viso to atomazga įvyksta vestuvių puotos metu. „Bertoldo Brechto „Miesčioniškos vestuvės“ (toks yra tikrasis pjesės pavadinimas) kalba apie visuomenės moralinį dviveidiškumą. 

,,Spektaklis itin atviras, jame daug improvizacijos. Į jį vis įtraukiamos naujausios visuomeninės ir politinės aktualijos, todėl jis nuolat kinta. Spektaklis atviras žiūrovui. Taigi, jis niekada nesikartoja ir kiekvieną kartą būna vis kitoks“ – režisierius Oskaras Koršunovas. Šis spektaklis jau sulaukęs pripažinimo, o teatro mėnesyje jis taps ypatingu akcentu, suteikiančiu galimybę žiūrovams iš naujo pasinerti į šį šedevrą.

Bilietai: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/okt-vilniaus  

Kovo 13 d. žiūrovai išvys menininkų grupės ,,Žuvies akis“  garso ir judesio spektaklį ,,Out of the Box“. Šiandienos virtualios realybės ir pandeminiame kontekste, kuomet gyvename vis uždariau, dažnas pasijuntame lyg įsprausti į dėžę, tarp kambario sienų ar ekranų kvadratuose. Visiems žinomas rašytojas Kobo Abė analizavo žmonių susvetimėjimą ir dabarties visuomenės priešiškumą asmenybei romane „Žmogus-dėžė“. Po daugiau nei 30 metų tai vėl tampa aktualia tema. Todėl kūrybinė komanda vysto spektaklį apie žmogaus ir dėžės santykį. Žiūrovams, kuriuos traukia tarpdisciplininis menas ir eksperimentinė garsų pasaulio paieška, siūlome pasinerti į unikalią patirtį, kurioje menas ir garsas susijungia neįprastu būdu, atskleisdami įdomius ir netikėtus kūrybinius sprendimus.

Treileris: https://www.youtube.com/watch?v=MFAKixn5SV8

Bilietai: https://www.ticketmarket.lt/lt/renginys/out-of-the-box-zuvies-akis

Klounų teatro studija ,,Dulidu“, kovo 16 dieną, pasiūlys šeimoms skirtą spektaklį pagal vokiečių rašytojo Akselio Hakės humoro, išminties ir švelnios melancholijos prisodrintą pasaką „Mažasis karalius Gruodis“. Vaikystė kartais būna gyvenimo pabaigoje. Jei netikite galite paklausti paties mažojo karaliaus Gruodžio II. Beje, jis nedidesnis už smilių ir toks tuklus…jo galima klausinėti apie viską, o ir jis pats mėgsta uždavinėti keisčiausius klausimus: Kodėl namas kampuotas ? Kodėl lyja? Kodėl karvė duoda pieną? Kodėl pieną? Kodėl pienas yra pienas?.. Su juo galima žiūrėti į žvaigždes ir kalbėti apie nemirtingumą arba duoti debesims vardus. Galima žiūrėti dėžutes, kuriose karalius laiko savo sapnus. Arba išeiti į miestą ir pamatyti tai, ko iki šiol niekada nematei…

Bilietai: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/mazasis-karalius-gruodis-

Kovo 19 d. Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų Pilies teatro spektaklis ,,Dvi poniutės į Šiaurės pusę– subtili prancūziška ,,noir“ stiliaus komedija.

Dvi seserys išvyksta į iš pirmo žvilgsnio nelinksmaą kelionę: su motinos pelenais jos važiuoja ant tėvo kapo. Kelionė virsta eile nutikimų: nuvaro autobusaą, užkimba bare, šoka ir atsiduoda prisiminimams…  Dėl labai liūdnų priežasčių, kriminalinių introdukcijų kupina neįtikėtina kelionė joms tampa ir priežastimi filosofiniam pasišnekėjimui… Niuansuotus dialogus parašė Pjeras Notas (Pierre Notte). Jis buvo pripažintas geriausiu 2008 m. Prancuūzijos dramaturgu. Šiomis dienomis, kai virš mūsų ore sklando padidintas žmonių žiaurumo lygis, nusprendėme imtis šio kūrinio, tikėdamiesi sulaukt patarimų…

Bilietai: https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/spektaklis-dvi-poniutes

Kovo 28 d. Priekulės kultūros centro Ernsto Vicherto teatro drama URTĖ”. Pagal Ievos Simonaitytės romaną ,,Aukštujų Šimonių likimas“. Spektaklis „Urtė“ dovana teatro ir rašytojos I. Simonaitytės kūrybos mylėtojams. Įdomus režisūrinis sprendimas, apgalvota, metaforiška, išskirtinė scenografija, muzikinis garso takelis, aktorių vaidyba, sceniniai kostiumai sukuria jausmą, kad ši istorija tikra, ji veikia čia ir dabar. Žiūrovas tarsi nusikelia į I. Simonaitytės personažų gyvenimo laiką ir kartu su Urte išgyvena meilę, baimę, neapykantą.

„Laimingajam  laikas  neribotas,   laimingasis neskaito  valandų. O kas laimingas? Laimingas tasai, kurį didžiosios, žodžiais neišreiškiamos meilės bangos paskandina savo gilybėse“, –  taip rašė leva Simonaitytė – Mažosios Lietuvos istorijos metraštininkė savo romane „Aukštujų Šimonių likimas“, pagal kurį pasitinkant teatro dieną Priekulės kultūros centro Ernsto Vicherto teatras pristatė premjerą „Urtė“. Įspūdingas susitikimas su teatro mylėtojais buvo pilnas abipusio jausmo, aktoriai pagaliau po pandemijos gniaužtų turėjo galimybę išgyventi scenos jaudulį, o žiūrovai vėl  išvysti savo mylimus aktorius.

Spektaklis – dovana Teatro dienos proga.

Kviečiame žiūrovus į įdomų ir turiningą teatro mėnesį, kuriame bus pristatyti įvairūs spektakliai ir kūrybiniai projektai, įkvepiantys, prasmingi bei pilni meno ir gyvenimo patyrimų. Prisijunkite prie mūsų ir atraskite teatro pasaulį iš naujo!

Leave a comment

Skip to content